• Mistrz tabliczki mnożenia

• 3 października 2022r obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Chomentowie „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”.Z tej okazji przeprowadziliśmy szkolny konkurs.Uczniowie klas III – VIII zmierzyli się z łamigłówką składającą się z 20 przykładów mnożenia, które należało policzyć,w jak najszybszym czasie, nie przekraczającym 45 sekund. Konkurencja była spora. Pojawił się również stres, aby nie popełnić błędu. Mistrz musiał wszystkie obliczenia wykonać poprawnie. Wielu uczniom rozwiązanie zajęło tylko 30 sekund. Wśród tej grupy znaleźli się Ci, którzy uzyskali tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”: Eliza Curyl – kl. III, Agata Kubicka – kl. V, Bartosz Szymański – kl. VI, Dominika Kubicka – Kl. VIII.Mistrzom gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych zmagań prowadzących do sukcesu. Dyplomy otrzymali również wicemistrzowie – uczniowie, którzy rozwiązali poprawnie, ale w nieco dłuższym czasie.

Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Ewa Rak