• Przegląd Kolęd i Pastorałek

• W niedzielę 21 stycznia w Kościele Parafialnym w Sobkowie odbył się XIII Przegląd Kolęd i Pastorałek,  pod patronatem wójta Gminy Sobków pana Tomasza Chai. Z naszej szkoły udział wzięły uczennice kl.0, II, IV, VI, VII które, zaprezentowały 2 pastorałki pt. „Największy Gazda”, „Narodził się w stajence” z udziałem pani katechetki Wioletty Kruk.  Występ uczennic był bardzo dynamiczny i nastrojowy. Wszyscy byliśmy zachwyceni piękną prezentacją pastorałek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci na występ.

Link do jasełek w szkole: https://youtu.be/Ce562PdXp3Q

• Zdrowy styl życia na co dzień

• Kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych to niezwykle ważne zadanie współczesnej szkoły. By zachęcić młodych ludzi do przyswajania wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia ciągle poszukujemy atrakcyjnych i niekonwencjonalnych form działania. Współpracujemy z instytucjami wspierającymi nasze działania wychowawcze i profilaktyczne: z Polskim Czerwonym Krzyżem, Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Jędrzejowie i  Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach.

W bieżącym roku szkoła przystąpiła do Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Konkurs obejmuje wiadomości z zakresu fizjologii człowieka, chemii i biochemii, dietetyki, znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia, ekologii i pierwszej pomocy. W grudniu odbyły się szkolne zmagania konkursowe, w których wzięli udział uczniowie klasy VI i VII. W etapie szkolnym największą ilość punktów uzyskał Marcel Wątor i to on reprezentował  szkołę na szczeblu rejonowym w Jędrzejowie. Pomimo, że nie udało mu się zdobyć miejsca na podium - uzyskał najbardziej niewdzięczną, czwartą lokatę w zmaganiach – jesteśmy z Marcela bardzo dumni. Włożył wiele wysiłku, by przygotowywać się do konkursu, poczuł smak atmosfery zdrowej rywalizacji, zrozumiał sens ciężkiej pracy, doświadczył przyjemności odkrywania nowych obszarów wiedzy i wreszcie mógł sprawdzić się - spróbował swoich sił na forum pozaszkolnym .

Cieszy nas fakt, że mamy w szkole nastoletniego „eksperta”  z zakresu promocji zdrowego stylu życia, który jest przykładem dla swoich rówieśników. Gratulujemy Marcelowi i życzymy kolejnych wyzwań.

J. Stępień