• ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ

• 19 kwietnia 2024 roku przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wiedza o przeszłości pozwala lepiej rozumieć współczesność, dlatego tak ważna jest edukacja.

Nasza szkoła włączyła się w dwunastą edycję akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, upamiętniającej powstanie w getcie.

Uczniowie solidaryzując się z tragedią narodu żydowskiego,  pod czujnym okiem nauczyciela historii, pani Agnieszki Sobieraj, wykonali papierowe żonkile.

Była to niezwykła lekcja rozbudzania świadomości młodego człowieka

• SZALONY WIOSENNY  TYDZIEŃ

• W dniach od 18 marca do 22 marca w Szkole Podstawowej w Chomentowie odbył się SZALONY WIOSENNY  TYDZIEŃ :

- Dzień Motyla i Żaby,

- Dzień Kolorowej Skarpetki na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa,

- Dzień bez plecaka i Szalonej Fryzury.

Dodatkowo w pierwszym dniu kalendarzowej Wiosny 21 marca odbył się konkurs na najbardziej wiosenną dekorację klasy i wiosenną pisankę wielkanocną. W tym samym dniu czekała jeszcze na dzieci miła niespodzianka. Odwiedziła nas Pani Monika Giełżecka- ilustratorka książek dla dzieci. Uczniowie mieli okazję wykonać pod kierunkiem ilustratorki piękną wiosenną kartkę. Przez cały tydzień w szkole było wiele atrakcji. Uczniowie na pewno się nie nudzili i świetnie bawili. Cechowała ich pomysłowość i odwaga.

• Bezpieczne ferie

• 9 lutego 2024 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie. Pogadanka dotyczyła spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież, zagrożeniami, jakie mogą czekać młodego człowieka w świecie wirtualnym, na co zwracać uwagę w kontaktach z rówieśnikami. Uczniowie zostali poinformowani również o karach, jakie mogą spotkać młodych ludzi za ich naganne zachowanie.