• Wyjazd na warsztaty do Castoramy

•

Dnia 31.01.2018 – młodsi, a 07.02.2018 roku starsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Chomentowie brali udział w warsztatach „Majsterkowo” w kieleckiej Castoramie, które zorganizowało Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych działające w Chomentowie „Nowy Horyzont”, współpracujące z naszą placówką.

Ideą warsztatów jest rozwijanie u dzieci i młodzieży zdolności manualnych, pobudzanie wyobraźni, a także zwiększenie ich świadomości ekologicznej oraz rozwijanie zainteresowań w kierunki majsterkowania. Dzieci miały okazję samodzielnie wykonać karmnik z użyciem odpowiednich narzędzi. Zostały zapoznane przez prowadzących zajęcia, jak bezpiecznie posługiwać się narzędziami typu : młotek, wkrętarka.

Dzięki wspólnemu majsterkowaniu dzieci dowiedziały się jak na co dzień dbać o środowisko i troszcząc się o swoje najbliższe otoczenie poprzez segregowanie odpadów, oszczędzanie energii i kreatywne wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów.

Pod okiem specjalistów z Castoramy dzieci wykonały karmnik, brały udział w quzie z nagrodami. Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom .