• Pewien amerykański psycholog Martin Seligman profesor Uniwersytetu w Pensylwanii powiedział: Kluczem do sukcesu i szczęścia jest wykorzystanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad. W związku z tym, że wiedza o swoich mocnych stronach jest ważna 28 listopada klasy I i III uczestniczyły w warsztatach w ramach Tygodnia SuperMocy”, które przeprowadziła p. Ewelina Gajda, pełniąca funkcję pedagoga specjalnego w szkole.

Celem tygodnia uczniowskiej Super Mocy było:

• lepsze poznanie siebie;
          • uświadomienie uczniom ich mocnych stron;
          • budowanie poczucia własnej wartości;
          • wzmacnianie własnego pozytywnego wizerunku;
          • integracja klasy.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się:

• co jest ich mocną stroną;
          • jakie mają cechy charakteru;
          • jakie mają umiejętności;
          • co lubią robić;
          • co przychodzi im z łatwością;
          • co sprawia im radość i satysfakcję.

Pamiętajmy, aby dostrzegać sukcesy naszych dzieci, nawet te najmniejsze. Wzmacniajmy dzieci i budujmy poczucie własnej wartości.

Opracowała E. Gajda