• POKAZ HISTORYCZNY – POWSTANIE STYCZNIOWE

• „Ja nie wiem czy jest sens. Wiem tylko, że jest mus” – Romuald Traugutt.

Uczniowie SP w Chomentowie 9 lutego 2024 roku wzięli udział w pokazie historycznym i prelekcji przygotowanej przez grupę REKONSTRUKTO, dotyczącą dramatycznych wydarzeń z historii Polski związanych z utratą przez nasz kraj niepodległości w XVIII wieku i podziałem jej terytorium pomiędzy zaborców oraz z podejmowanymi próbami jej odzyskania w XIX wieku.

Pokaz i prelekcję uatrakcyjniło zaangażowanie uczniów przez prowadzących. Mogli oni bezpośrednio zapoznać się z umundurowaniem i uzbrojeniem wykorzystywanym w powstaniach, a także wykazać się swoją wiedzą.

To była żywa lekcja historii.

Dla uczniów klasy VI i VII pani Agnieszka Sobieraj zorganizowała wyjazd do kina na film poświęcony największemu polskiemu zrywowi narodowemu w XIX wieku.

• „NAJSMACZNIEJSZA HERBATKA U BABCI I DZIADKA”

• Tegoroczne spotkanie wnucząt z babciami i dziadkami odbyło się w SP w Chomentowie 26 stycznia.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Uczniowie naszej szkoły wraz z oddziałem przedszkolnym gościli swoje Babcie i Dziadków na szkolnej uroczystości.

Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały programy artystyczne: wiersze, piosenki oraz tańce.

W wyjątkowej atmosferze uczniowie zaprosili babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

Wyjątkową uroczystość swoją obecnością zaszczyciła pani Iwona Mitręga, sekretarz gminy Sobków, która złożyła życzenia szanownym gościom.

• JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ …

• Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie SP w Chomentowie niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w tłusty czwartek – 8 lutego.

Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle – zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana serpentynami i serduszkami zachęcała do zabawy.  W szkole zaroiło się od barwnych strojów karnawałowych. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom.

Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy i konkursy. Podczas dyskoteki nie zabrakło tańców w parach oraz wspólnie w kole.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz Rada Rodziców ufundowali dla uczniów kosz słodkości. Oczywiście nie zabrakło w tym dniu pączków.

Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku.