• Dzień Profilaktyki Uzależnień w Szkole Podstawowej w Chomentowie

• W ramach działań profilaktycznych uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pedagoga specjalnego. Na zajęciach uczniowie zapoznali się z problemem różnego rodzaju uzależnień (od alkoholu, narkotyków, smartfonów, leków), poznali przyczyny ich powstawania oraz sposoby na to, aby uchronić się przed sięganiem po różnego rodzaju używki. Uczniowie zostali poinformowani jakie są negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych  nie tylko na organizm człowieka, ale również na jego psychikę w formie prezentacji oraz krótkiego filmu. Następnie każdy z nich mógł wziąć udział w dyskusji na temat uzależnień. Pani pedagog przedstawiła dzieciom również przykłady zachowań asertywnych, które są pomocne w sytuacjach, w których spotykają się oni z presją otoczenia w szczególności rówieśników.

• IX Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III pod hasłem ,,Łamigłówki Mądrej Główki”

• W dniu 16.05.2023r. w Szkole Podstawowej w Chomentowie odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny dla klas III pod hasłem ,, Łamigłówki Mądrej Główki ”. Konkurs ten miał na celu przede wszystkim doskonalenie umiejętności logicznego myślenia, stworzenie uczniom możliwości konfrontacji poziomu swojej wiedzy z rówieśnikami oraz wyłonienie uczniów szczególnie uzdolnionych i zainteresowanych matematyką na szczeblu edukacji wczesnoszkolnej.

Komisja konkursowa w składzie:  Ewa Rak- przewodnicząca oraz panie: Elżbieta Fatyga, Mariola Pyjas, Agnieszka Sobieraj dokonała oceny prac i wyłoniła indywidualnych zwycięzców konkursu:

I miejsce- Kamil Ochnicki SP w Sokołowie Dolnym,

II miejsce- Lena Matuszczyk SP w Sokołowie Dolnym

III miejsce- Lena Chałat ZPO w Korytnicy.

Wyróżnione zostały również szkoły:

I miejsce- SP w Sokołowie Dolnym

II miejsce- ZPO w Mokrsku Dolnym

III miejsce- ZPO w Korytnicy.

Pani Sekretarz Gminy Iwona Mitręga, która zaszczyciła nas swoją obecnością  wraz z Panią Dyrektor wręczyły zwycięzcom puchary, nagrody i dyplomy.  Organizatorzy dziękują za przybycie wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom.

Stefaniec Agata