• Perła Krakowa

• Zwiedzanie Wawelu to niezapomniane doświadczenie, które przenosi nas w głąb historii i kultury.

Wawel od 1978 roku wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To perła Małopolski! Na Wawelu bardzo cenna jest gotycka Katedra z reliktami romańskimi - ośrodek kultu Św. Stanisława. W podziemiach usytuowane są Groby Królewskie - miejsce spoczynku królów, książąt oraz bohaterów narodowych (np. Tadeusz Kościuszko). Tutaj spoczywa również Para Prezydencka, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. Tutaj też znajduje się Dzwon Zygmunta - najsłynniejszy polski dzwon i największy (12 ton), ufundowany przez Zygmunta Starego, odzywający się przy najważniejszych uroczystościach kościelnych i narodowych.

Zwiedzając Wawel nie można zapomnieć o Zamku Królewskim z cudnymi krużgankami widocznymi na dziedzińcu.

Kolejna atrakcja na krakowskim Wawelu to Smocza Jama - jaskinia jurajska zamieszkiwana niegdyś przez groźnego smoka... a dziś udostępniona dla turystów. Tuż obok stoi sam smok, choć sztuczny, zionie ogniem jak prawdziwy. Muzeum Narodowe  - Dom Jana Matejki znajduje się w rodzinnym domu artysty na ul. Floriańskiej 41, w którym urodził się, mieszkał z rodziną, tworzył i zmarł. To wspaniałe muzeum biograficzne urzekło wszystkich eksponatami, które obecnie liczą 8 tysięcy. Zwiedzający zachwycali się przedmiotami codziennego użytku i pamiątkami zachowanymi w nienaruszonym stanie, a pochodzącymi z XIX wieku.

26 września uczniowie SP w Chomentowie mogli przeżyć niezapomnianą lekcję, którą przeprowadził nasz krakowski przewodnik - pan Sławek, któremu gorąco dziękujemy za wspaniały przekaz.

ZOO mieszczące się w Lasku Wolskim przywitało uczestników wycieczki wspaniałą pogodą i przepięknymi okazami fauny i flory. Wszyscy z przejęciem obserwowali, fotografowali i pozowali do zdjęć.

Zadowoleni, uśmiechnięci i ze śpiewem na ustach wróciliśmy do Chomentowa.