• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

• Tradycyjnie 21 marca to Święto Wiosny. Wszyscy oczekiwaliśmy jej nadejścia. I pani Wiosna przyszła do nas. Ten dzień w naszej szkole był pełen zabawy i uśmiechu. Organizatorzy: nauczycielka Oddziału Przedszkolnego i wychowawczyni kl. III zorganizowały na tę okazję wiele atrakcji. Uczniowie brali udział w kilku konkursach wiosennych, do których doskonale się przygotowali. Odbyły się wybory Miss i Mistera szkoły, międzyklasowy konkurs na najpiękniejszą i ekologiczną Marzannę oraz na najciekawsze przebranie wiosenne. Zmagania uczestników konkursów oceniało jury. Choć za oknem aura była niesprzyjająca, to w szkole panował wręcz wiosenny nastrój. A to za sprawą doskonałego humoru, jaki dopisywał wszystkim uczestnikom zabawy

A. Stefaniec, E. Gajda

• 14 marzec: Międzynarodowy Dzień Matematyki

• Matematyka towarzyszy nam wszędzie, niezależnie od tego co robimy. Jest wykorzystywana niemal we wszystkich zawodach. Obchody Dnia mają przyczynić się do kształtowania społecznej świadomości o ogromnych możliwościach matematyki w rozwiązywaniu wciąż nowych pojawiających się wyzwań. Dzień ma być także okazją do czerpania radości z matematyki poprzez udział w różnego rodzaju konkursach, łamigłówkach i grach matematycznych. Od wielu lat 14 marca (3/14) obchodzony był jako Dzień Liczby Pi, ponieważ wartość tej znanej matematycznej stałej to w przybliżeniu 3,14. W 2019 roku został przez UNESCO ogłoszony jako Międzynarodowy Dzień Matematyki.

Jak w każdym roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Chomentowie uroczyście obchodzili Święto Matematyki. W matematycznych potyczkach udział wzięli wszyscy uczniowie: ci mali i duzi. Do rywalizacji przystąpili z ogromną chęcią zwycięstwa. Uczniowie każdej z klas rozwiązywali test dostosowany do swoich możliwości. Stopień trudności był bardzo wysoki, niektóre zadania wymagały wskazania więcej niż jednej odpowiedzi. Uczniowie super poradzili sobie w tej rozgrywce. Sprawdzeniu zostały również poddane: tabliczka mnożenia i dzielenia oraz dodawanie i odejmowanie ukryte w kolorowankach tematycznych. Dzień był bardzo emocjonujący. Z każdej klasy został wyłoniony zwycięzca – Mistrz.

Z klasy I – Aleksandra Binkowska, z III – Katarzyna Kubicka, z V – Łukasz Stefański, z VI – Bartosz Szymański, z VIII – Kacper Binkowski. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Bardzo serdecznie dziękuję Firmie ROL – BUD  i Pawłowi Białemu, sponsorowi, który podarował dla naszych zwycięzców artykuły szkolne.

Ewa Rak