• Bal karnawałowy klasa I

• Z powodu pandemii tegoroczna zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej w Chomentowie wyglądała trochę inaczej niż zawsze. W klasie 1 zgodnie z tematyką lekcyjną, 20 stycznia 2021r. odbyła się krótka zabawa, która wzbudziła u najmłodszych uczniów w naszej szkole wiele radości. Odświętnie udekorowana sala lekcyjna stworzyła odpowiedni do zabawy klimat. Pierwszoklasiści w tym dniu prezentowali się wspaniale w karnawałowych strojach i doskonale bawili się podczas zabawy. Dzieci bawiły się przy rytmach znanych piosenek dla dzieci. Nie zabrakło również karnawałowej przekąski, o którą zadbali rodzice uczniów.

A.Stefaniec

• Warsztaty plastyczne

• 10 marca 2020r. w Szkole Podstawowej w Chomentowie odbyły się w klasach II i III warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych z udziałem jednego z rodziców uczniów naszej szkoły.

W zajęciach pani Ewelina Szymańska pokazała dzieciom jak ozdabiać pisanki wielkanocne techniką ,,decoupage” i pomagała w wykonaniu różnych stroików i ozdób świątecznych. Dzieci bardzo chętnie słuchały i wykonywały polecenia.

Warsztaty okazały się wspaniałym rodzajem zajęć, podczas których maluchy własnoręcznie i ciekawie przygotowały wyjątkowe ,,dzieła” i jednocześnie rozwijając swoje zdolności manualne.

Dziękujemy pani Ewelinie Szymańskiej za zaangażowanie w warsztaty. Podziękowania należą się również wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję i zakupy przeróżnych materiałów do wykonania stroików wielkanocnych.