• Pomagamy

• 19 lutego 2023 roku uczniowie ze SP w Chomentowie i SP w Lipie po raz kolejny przeprowadzili kwestę na rzecz hospicjum w Kielcach. Wolontariusze samodzielnie upiekli smaczne pierniczki, które rozdawali darczyńcom. Kwesta była możliwa dzięki zaangażowaniu młodzieży, opiekunów i proboszcza parafii Chomentów, księdza Pawła Kolanowskiego, który zezwolił na jej przeprowadzenie w miejscowym kościele. Z całego serca dziękujemy darczyńcom, gdyż każda złotówka pomocy dla chorych i cierpiących jest wyrazem dobroci ich serc.

Wioletta Kruk, Patrycja Milast

• Magiczny czas...

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i magiczny czas, pełen radości i rodzinnych spotkań. O tę świąteczną atmosferę w Szkole Podstawowej w Chomentowie zadbali uczniowie i 19 stycznia zaprezentowali całej społeczności przygotowane „Jasełka bożonarodzeniowe”.  Podczas występu  przedstawili oni swoją opowieść o narodzinach Jezusa, oprawioną wieloma kolędami i pastorałkami. Piękna scenografia nawiązująca do Betlejem oraz stroje  były idealnym dopełnieniem całego przedstawienia. Mali i więksi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności – swoich ukochanych dziadków oraz wyrazy uznania i podziękowania.  Wszystko to sprawiło, że w szkole zapanował uroczysty i nastrojowy klimat.

• KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADKU !!!

• Co roku w styczniu obchodzimy dwa piękne święta: Dzień Babci i Dzień Dziadka, które przypadają kolejno na 21 i 22 stycznia. To świetnie, że kiedyś ktoś wymyślił, by uhonorować babcie i dziadków i podziękować im za wszystko, co dla nas robią.

W naszej szkole uroczysta akademia odbyła się 19 stycznia. Babcie i dziadkowie licznie przybyli, ze wzruszeniem wysłuchali życzeń recytowanych i śpiewanych przez swoich kochanych wnuków.

Tę piękną uroczystość zaszczycił swoją obecnością wójt gminy Sobków, pan Tomasz Chaja, a także radna wsi Chomentów, pani Beata Syncerz, którzy złożyli naszym seniorom najlepsze życzenia, dużo zdrowia, pomyślności, pociechy z ukochanych wnucząt.

Rada Pedagogiczna dziękuje rodzicom za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

Małgorzata Łazarska