• Kiermasz stroików bożonarodzeniowych

          • Nowa galeria Kiermasz została dodana do albumu fotograficznego

            Zapraszamy do udziału w kiermaszu stroików bożonarodzeniowych wykonanych przez uczniów oraz ich rodziców. Środki uzyskane ze sprzedaży stroików zostaną przeznaczone na doposażenie szkoły.

            Serdecznie zapraszamy do udziału w kiermaszu.

          • Mikołaju, Mikołaju...

          • Nowa galeria Mikołaj została dodana do albumu fotograficznego

            6 grudnia to dzień wyjątkowy nie tylko dla najmłodszych. To dzień, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję.

            Od rana na szkolnych korytarzach i w klasach można było napotkać dzieci w pięknych mikołajkowych czapkach oraz czerwonych strojach.

            I przybył… po długim oczekiwaniu upragniony Mikołaj. Najpierw usłyszeliśmy dźwięk dzwonka, a potem wkroczył On – dostojny gość w asyście śnieżynek.

            Uczniowie na powitanie Mikołaja zaśpiewali piosenkę, deklarowali, że byli grzeczni i nie sprawiali kłopotów ani rodzicom, ani nauczycielom. Wtedy Mikołaj przystąpił do swojego zadania, ale oczywiście poprosił, aby dzieci zaprezentowały wierszyk lub piosenkę. Grupa uczniów z klas I – III zatańczyła dla Mikołaja, a uczniowie klas V – VIII zaśpiewali pastorałkę. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Wszyscy zostali obdarowani prezentami przyjmowanymi z wypiekami na twarzach i nieskrywaną radością.

            Na zakończenie wizyty Mikołaj zaprosił całą społeczność szkolną do wspólnych zdjęć.

            Do następnego roku drogi Mikołaju!

             

            Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

          • Teatr Kurtyna z Krakowa z kolejnym spektaklem profilaktycznym

          • 2 grudnia aktorzy teatru Kurtyna zaprezentowali uczniom naszej szkoły spektakl profilaktyczny "Przesłuchanie".

            W miejscowej szkole jedna z uczennic klasy VI padła ofiarą hejtu internetowego. Ktoś nieznany zaczął wysyłać do uczniów przerobione w programie graficznym zdjęcia, ośmieszające Dorotę. Na wszystkich z nich uczennica ma mieć kontakt z różnymi używkami, wyglądając w sposób kompromitujący. Początkowo zdjęcia pojawiały się w popularnych mediach społecznościowych, do których dostęp mieli tylko uczniowie. Niestety na tym się nie skończyło. Tajemniczy „ktoś” zdołał włamać się na prywatne konto Doroty dokonując jeszcze większego przestępstwa. Tym razem wszyscy łącznie z rodziną i nauczycielami zaczęli otrzymywać przerobione, kompromitujące fotki. Rozpoczyna się szkolna nagonka na Dorotę a niczemu niewinna uczennica przestaje chodzić do szkoły. Rodzice dziewczynki po rozmowie z Dyrekcją i pedagogiem szkolnym postanawiają zgłosić sprawę na policję. Zaangażowany w sprawę Komisarz Nowak przesłuchuje uczniów, którzy mogą być zamieszani w szkalowanie Doroty. Czy uda mu się odnaleźć sprawcę i czy winny poniesie zasłużoną karę? Jakie konsekwencje prawne grożą internetowym hejterom?  Odpowiedzi na te pytania uczniowie uzyskali po obejrzeniu spektaklu. Aktorzy przedstawili zagrożenia, jakie czyhają na młodego człowieka. Spektakl "Przesłuchanie" kształtuje postawy społeczne: wpływ grupy rówieśniczej na zachowania innych osób, wrażliwość na krzywdę człowieka, radzenie sobie z negatywnymi emocjami. Zwraca uwagę na zdrowie: uzależnienia behawioralne (od telefonów, internetu) jako nowa jednostka chorobowa, postawy otwarte na poszukiwanie pomocy. Uświadamia również, jakie konsekwencje prawne wynikają z cyberprzestępczości.

            Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

          • Z wizytą u młodszych kolegów

          • 29.11.2022r. cała klasa III wraz z Julką i Olą z kl. I zaprezentowała się w przedstawieniu "Wybory Superwładcy"  gościnnie w Oddziale Przedszkolnym.

            Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

          • Miękki, pluszowy i taki z łatką, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia

          • Mały czy duży, bury czy kolorowy, z łatką czy klapniętym uszkiem... Każde dziecko posiada własnego ulubionego misia pluszowego. Jest on jedną z najpopularniejszych zabawek od ponad 100 lat. Kojarzy się z beztroskim czasem dzieciństwa. Jest kolegą do zabawy i przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.

            Z okazji Dnia Pluszowego Misia, 25 listopada Samorząd Szkolny zorganizował szkolną uroczystość, na której wszyscy mogli się dowiedzieć, że święto ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki w 2002 roku. Wszystko jednak zaczęło się już w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych, Teodor Roosevelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear.

            Dzieciom z Oddziału Przedszkolnego i klas I - III towarzyszyły w tym dniu ulubione pluszaki, które chętnie prezentowali koleżankom i kolegom. Było czytanie fragmentów książek, kolorowanie obrazków oraz degustacja "małego co nieco", którym częstowały sympatycznych uczniów pluszaki, które zawitały w progi naszej szkoły.

            Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

             

             

            Małgorzata Łazarska

          • Zaczarowany świat magii i wróżb, czyli Andrzejki w naszej szkole

          • W nocy z 24 na 25 listopada, tj. w wigilię św. Katarzyny Aleksandryjskiej, odbywały się wróżby młodych mężczyzn dotyczące ożenku i poszukiwania partnerki. Święto to zostało wyparte przez spopularyzowane na zachodzie święto panien - zwane ANDRZEJKAMI.

            W SP w Chomentowie właśnie 24 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa.

            Młodsze klasy wraz z Oddziałem Przedszkolnym rozpoczęły andrzejkowe harce już po długiej przerwie i bawiły się wspólnie do godz. 13. Nasze andrzejki jak zwykle zaczęły się od wróżb, konkursów i zabaw z wychowawcami. Uczniowie bardzo lubią i chętnie się bawią. Andrzejki obok doskonałej zabawy, dzięki wróżbom, dają też okazję do rozmaitych rozmów o przyszłości. Dzieci czekały w tym dniu niecierpliwie do chwili, w której miały okazje do przebieranek w bajkowe stroje i wesołych zabaw tanecznych. Zabawę maluchów zakończył pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców.

            W godzinach popołudniowych swoją zabawę rozpoczęli uczniowie klas V - VIII . Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne karteczki z nazwami zawodów przyszłości, poznawał wróżbę ze swojej daty urodzenia, rozpoznawał kształty po osuszeniu wosku. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a przygotowali je uczniowie klasy V: Agata Kubicka, Bartosz Cieśla, Marcel Kapral, Miłosz Stefański, Jakub Wojtyś, Szymon Kwas, Kevin Petrolo, Łukasz Stefański.

            Uczniowie świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki, a DJ-em był Marcel Wątor - uczeń klasy VI.

            Nie zabrakło też poczęstunku, czyli pysznej pizzy z pizzerii Verso, którą posilali się uczestnicy zabawy andrzejkowej, aby móc kontynuować taneczną zabawę.

            Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”.

                                                                                                   Stefaniec Agata

            Małgorzata Łazarska