• Śpiewanie kolęd i pastorałek

• Podczas przeglądu kolęd i pastorałek w kościele w Sobkowie Szkołę Podstawową w Chomentowie reprezentowały trzy uczennice klasy VII: Kina Maniara, Natalia Świtek, Kasia Kwas. Dziewczyny śpiewały przepięknie i zostały nagrodzone statuetkami i gromkimi brawami.

• ŚWIĄTECZNE "PIERNICZENIE"

• KLASOWE WIGILIE

• W tradycję naszej szkoły na stałe wpisały się klasowe Wigilie. Przeżywane są one w ostatnim dniu obecności w szkole przed Bożym Narodzeniem. Każda klasa odświętnie ubrana przygotowuje wigilijny stół z potrawami, które pomagają przyrządzić uczniom ich rodzice. Nie zbrakło pierogów, smażonej ryby, uszek z czerwonym barszczem oraz kompotu z suszonych owoców. Uczniowie odwiedzają się wzajemnie, składając życzenia nauczycielom i sobie nawzajem oraz wspólnie śpiewają kolędy.

• BOŻE NARODZENIE W NASZEJ SZKOLE

• Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, miłością i radością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja jest bardzo ważna, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

19 grudnia 2019r spotkaniem opłatkowym uczniowie klasy V i VII wprowadzili w cudowna atmosferę świąt Bożego Narodzenia całą społeczność szkolną.

Na początek Gabrysia Wojtyś odczytała Ewangelię św. Łukasza. Następnie zgromadzeni widzowie usłyszeli utwory, w których, w których  uczniowie oddawali hołd narodzonemu Zbawicielowi. Cały występ wzbogaciły liczne kolędy i pastorałki w wykonaniu młodych artystów.

Po występie pani dyrektor złożyła obecnym życzenia z okazji nadchodzących świąt oraz Nowego Roku. Zwieńczeniem spotkania było łamanie się opłatkiem i życzenia składane od serca.