• Dzień Rodziny w Szkole Podstawowej w Chomentowie

• Dnia 9 czerwca w Szkole Podstawowej w Chomentowie odbył się Dzień Rodziny pod hasłem „Chwile spędzone z rodziną są warte każdej sekundy”. Uroczystość była połączeniem Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca.

Obchody Dnia Rodziny uświetnili swoją obecnością goście: Wójt Gminy Sobków Pan Tomasz Chaja i proboszcz parafii Chomentów – ksiądz Paweł Kolanowski.

Jako pierwsi wystąpiły dzieci Oddziału Przedszkolnego, które zaprezentowały swój program taneczno-wokalno-recytatorski, nad którym czuwała pani Ewelina Gajda. Za swoje popisy przedszkolaki  zostały  nagrodzone burzą braw, a  na scenie pojawili się uczniowie klasy I i II. Później wystąpili uczniowie klas IV – VIII ze swoimi programami artystycznymi, w których recytacja wierszy przeplatała się z piosenkami. Rodzice otrzymali od swoich pociech prezenty, które samodzielnie przygotowali na zajęciach szkolnych. Były to wazoniki, medale z masy porcelanowej dla „Super Taty”, bukiety z lizaków, cukierków i skarpetek.

Po programie artystycznym głos zabrał wójt gminy, Pan Tomasz Chaja, który przyłączył się do życzeń, a małym aktorom podarował ogromny kosz słodyczy.

Uwieńczeniem uroczystości był multimedialny pokaz zdjęć. Rodzice mieli okazje powspominać swoje czasy szkolne, spotkania rodzinne.  Niejednym z nich zakręciła się łza w oku.

Takie uroczystości pozwalają umacniać  więzi rodzinne, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte w szkole umiejętności.

• Zdobywamy Bałtów

• Z okazji Dnia Dziecka uczniowie SP w Chomentowie wraz z wychowawcami wyruszyli w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów w Bałtowie. Park Jurajski położony jest w starorzeczach rzeki Kamiennej na  ,,Źródlanej Wyspie”.

Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie zwierzyńca górnego amerykańskim autobusem szkolnym. Podziwialiśmy wielbłądy, strusie, lamy, dziki, jelenie, owce. W dolnej części zwierzyńca dzieci miały okazję obejrzeć wiele gatunków ptaków zarówno pochodzących z naszego kraju , jak i tych egzotycznych oraz ssaki. Ogromne wrażenie zrobiły naturalnej wielkości dinozaury, wykonane w skali 1:1 i rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej Jurajskiego Parku.

Pan przewodnik interesująco i z humorem opowiadał o napotkanych na ścieżce okazach. Następnie zwiedziliśmy muzeum wypełnione eksponatami pochodzącymi z różnych części  świata i gromadzonymi w czasie wypraw odbywanych przez Jura Park Explorer Team.

Następnym krokiem była wyprawa do Oceanarium, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Mogliśmy zobaczyć z bliska jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. Stanęliśmy ,,oko w oko’’ z potężnym, mierzącym blisko 20 m długości Megalodonem, podobnym do ryby  Mozozaurem, charakterystycznie uzębionym Liopleurodonem.

Kolejne emocje przeżyliśmy w Kinie 5D, oglądając historię powstawania świata. Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym uczniowie świetnie się bawili m.in. na statku pirackim, karuzeli łańcuchowej, kolejce górskiej, dmuchawcach i trampolinach.

Do domu wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń.