• Owocowe szaszłyki ...

• „Owocowe szaszłyki w Oddziale Przedszkolnym w Chomentowie”

Od najmłodszych lat zachęcamy dzieci do spożywania owoców i warzyw. Są one źródłem wielu witamin i składników mineralnych. W ramach tematu „ Zdrowie jesienią” wtorkowe południe 4 października minęło przedszkolakom z Oddziału Przedszkolnego w Chomentowie na przygotowaniu pysznych owocowych szaszłyków oraz soku warzywno- owocowego. Dzieci same kroiły owoce na części, nabijały sobie na swojego szaszłyka wybrane przez siebie kolorowe cząstki i zjadały wszystko! I z szaszłyków i z talerza. W przygotowaniu soku, pomogła przedszkolakom wychowawczyni pani Ewelina, która zaprezentowała jak się robi sok w sokowirówce. Wszystkie dzieci wypiły szklankę zdrowego soku. To był mocno witaminowy dzień.

Zachęcamy do angażowania dzieci w przygotowanie potraw w domu!

Dziękuję rodzicom, którzy przynieśli owoce i warzywa na zajęcia.

Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”