• Dzień postaci z bajek

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a,  jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci.. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki czy kształtowania właściwych postaw moralnych.

Z tej okazji w przedszkolu w Chomentowie  dzieci przebrały się za ulubione bajkowe postacie. Zawitały do niego  księżniczka Elza, Spidermann, kotek, Kopciuszek, Sponge Bob Kanciastoporty.

Korzystając z okazji w tym dniu odwiedził nas rodzic, aby przeczytać kolejną bajkę w ramach akcji „Czytajmy dzieciom- czytanie rozwija wyobraźnię i kreatywność. Pani Agnieszka zaprezentowała dzieciom 2 bajki: „Królewna Śnieżka” i „O bohaterskim Krawczyku”.  Dzieci wzięły udział w wielu grach i zabawach nawiązujących do przygód bajkowych postaci. Wykonały również maski postaci bajkowych: księżniczki Elzy i Spidermanna. To był dzień pełen wrażeń.

ZACHĘCAMY DO CZYTANIA DZIECIOM BAJEK CO NAJMNIEJ 20 MIN. CODZIENNIE.

Zdjęcia zostały wykonane przy użyciu aparatu fotograficznego Canon, pozyskanego z projektu „Laboratoria Przyszłości”