• Jasełka szkolne

• Spotkanie opłatkowe

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…”

W czwartek , 21.12.2017 roku w Szkole Podstawowej w Chomentowie odbyło się Wigilijne Spotkanie Opłatkowe przygotowane przez katechetkę Panią Jadwigę Kuchta.

Był to dla wszystkich uczniów i nauczycieli wyjątkowy dzień. Nasza szkoła poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie pod opieką wychowawców zadbali o świąteczny wystrój sal lekcyjnych. Piękne choinki, świąteczne wypieki i bożonarodzeniowe dekoracje wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Po zaprezentowaniu historii Bożego Narodzenia i wspólnym śpiewaniu kolęd w klasach pojawiły się wigilijne stoły nakryte śnieżnobiałymi obrusami. Opłatek, życzenia, kolędy, miła rodzinna atmosfera – stworzyły klimat świąteczno – noworoczny. Pojawiły się również gwiazdkowe prezenty.

Właśnie dziś miało miejsce rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na wykonanie świątecznej choinki.

Konkurs pod hasłem „najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa” został ogłoszony przez naszą  szkołę 06.12.2017 roku.

Wszystkie prace były przepiękne dlatego Pani Krystyna Suchorabska – Krzywda, która ufundowała nagrody dla uczniów miała niemały problem z wyłonieniem zwycięzcy.

W grupie klas IV – VII I miejsce zdobył Patryk Wieczorek, natomiast w grupie młodszej klasy I – III Dominika Kubicka.

Było wiele wyróżnień . Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni. Gratulujemy!!!

Warto podkreślić, że nagrodzone choinki zdobiły stoły podczas klasowych spotkań wigilijnych.

Jeszcze raz dziękujemy Pani Krystynie Suchorabskiej –Krzywda za finansowe wspieranie naszej placówki od wielu lat.